OGŁOSZENIE!!!

Z powodu pojawienia się spamu na blogu z dniem dzisiejszym przywrócona zostaje moderacja komentarzy. Wszelkie informacje możecie Państwo uzyskać pod adresem mailowym konzentrazion.lager@gmail.com

Mój blog stosuje pliki cookie, pliki te zbierają informacje do celów marketingowych. Wchodząc na blog akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności mojego bloga oraz usługi Blogger.

22 grudnia 2009

Literatura obozowa

Literatura obozowa jest poświęcona przeważnie II wojnie światowej i przeżyciom w obozach koncentracyjnych.Przybiera często formę wspomnień i pamiętników.Jeśli chcieli byście Państwo zasięgnąć literatury obozowej to polecam książki o tej tematyceFranciszek Stryj "W cieniu krematorium"

Zbeletryzowane wspomnienia Ślązaka - członka ruchu oporu, który odrzuciwszy proponowaną mu volkslistę, przeszedł gehennę dziesięciu hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych (m.in. Mysłowic, Oświęcimia, Buchenwaldu). Głęboki zmysł obserwacji i talent narracyjny pozwoliły Autorowi nakreślić wstrząsający obraz życia obozowego, a na jego tle ukazać sylwetki współtowarzyszy, wśród nich o. Maksymiliana Kolbego.Refleksja ode mnie jako czytelnika tej książki:Książka w formie powieści.Napisana łatwym zwięzłym językiem.Pozycja ta na pewno przybliży życie więźniów i rolę oprawców w poszczególnych obozach koncentracyjnychThomas(Toivi)Blatt"Sobibór zapomniane
powstanie"
"Thomas Blatt napisał niezwykłą i godną uwagi książkę która opowiada dwie historie.Pierwsza szczegółowo wprowadza nas czytelników w tajniki eksterminacji narodu żydowskiego w Sobiborze.Druga w przebieg powstania w Sobiborze.Blatt piszę o tym w umiarkowanym tonie:nie koloryzuje ani nie przesadza z bohaterstwem powstańców żydowskich.Nie wywyższa też roli ssmanów w owym powstaniu.Jednakże najbardziej przejmujący jest wywiad samego Thomasa Blatta z największym oprawcą i katem Sobiboru Karlem Frenzlem."

Michael Nutkiewicz,Naczelny historyk,"Shoah Visual History"
Fundacja Spielberga,Los Angeles.Refleksja ode mnie jako czytelnika tej książki:

Książka pokazuje od początku do końca dramat więźniów Sobiboru,jest nie jako biografią samego Blatta.Gdy czytelnik sięgnie po tą pozycje przeniesie się do obozu koncentracyjnego w Sobiborze.Podążał będzie w ślad za autorem przeżywająca to samo co Blatt będąc tam.Książka do głębi wstrząsająca duszą człowieka.Alfred Fiderkiewicz"Brzezinki"

Są to wspomnienia autora z pobytu w Oświęcimiu.

Reszty pozycji proszę szukać bądź na internecie albo w swoich bibliotekach!

Linki zewnętrzne:

Katalog książki mówionej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz